Ella 1.jpg

Saage inspiratsiooni ja motivatsiooni Ella kätepesukoolist

Hea kätehügieeniga seotud harjumused kujunevad välja varases eas.

Kätepesu olulisus

Õppetööst puudumised ja haigused, mille põhjuseks on halb kätehügieen lasteaedades ja koolides, on tõsiseks probleemiks. See avaldab mõju mitte ainult lastele, vaid sageli ka vanematele, kes peavad töölt vabaks võtma. Teame, et hügieeni õpetamine ja jälgimine on suur väljakutse nii vanematele kui ka haridusasutustele.

Kätepesu

Kätepesu aitab vältida haigusi ja pakub parimat kaitset.
On kolm põhilist bakterite ja/või viiruste edasikandumise viisi, mida tuleks takistada:
  • kätelt – silmadele, ninale, suule ja avatud haavadele;
  • teisele inimesele otsese käelt-käele kontakti või kaudse käelt-esemele-käele kontakti kaudu;
  • kätelt toidule toiduvalmistamise ajal.

Vältige kokkupuudet pisikutega

Käte pesemisel on paljudel inimestel välja kujunenud halb harjumus pesta käsi kähku ja raputada neid siis kiirelt veetilkade eemaldamiseks. Kui saaksite õpetada lastele varasest east, kuidas kuivatada käsi, kuni need on täiesti kuivad, on halbade harjumuste tekkimine vähem tõenäoline.


Vedel- või vahuseebi kasutamine ja veega loputamine eemaldab suure osa enamikust bakteritest – eriti, kui sellele järgneb põhjalik kuivatamine. Seebi kasutamine ja veega loputamine on ka efektiivne viis nahal leiduvate viiruste arvu vähendamiseks.


Ühekordselt kasutatavate paberkäterätikute üheks eeliseks on see, et bakterid jäävad rätikusse kinni. Haigused tekivad, kui bakterid kanduvad edasi inimese organismi.

Näpunäited ja trikid

Printige Laadige alla