SpringStyling_Original_5200x3500.jpg

Laske kevadel värv lauale tuua

Toit ei ole ainus, mis meelitab külastajad söögilaua juurde. Mõttelendu ergutav lauakujundus aitab suuresti kaasa õige meeleolu ja õhkkonna loomisele.

Mida te siis peaksite tegema, et oma laud kenasti ja lihtsalt katta ning millised värvid sobivad kevadise ajaga kõige paremini? Me palusime stilistidel Helena Straussil ja Marie Delice’il luua inspireeriv kevadine lauakujundus. 
Koos kevadega tulevad valgus ja soojus. Ja kui loodus ärkab uuesti ellu, tahame ennast ümbritseda värvide ja rohelusega – nii kaunistuselementide puhul kui ka söögilaual.
SpringStyling_article_250x400.jpg
 
Selle kevade suundumustes on ülekaalus pastelsed värvid, nagu roosa ja helesinine, eelistatult koos klassikalise valgega,” ütleb Helena Strauss, stilist, sisekujundaja ja ettevõtte By Mildred asutaja. Ta teeb seal koos oma kolleegi Marie Delice’iga stiilinõustamise ja sisekujunduse alast kaastööd ajalehtedele ja blogidele ning tegeleb erinevate mööbli- ja sisekujundusprojektidega.
 
- „Meie kevadise lauakujunduse aluseks on valge Linstyle® salvrätt. Selle lopsakad mõõtmed pakuvad uusi võimalusi, nagu näiteks elegantne kokkuvoltimine stiilseteks menüühoidjateks,” ütleb Marie Delice. „Ja koos väiksema, värvilise salvrätiga – sellisega, mida me kasutasime siin roosades toonides ja kahes erinevas värvis – loob see kevadetunde, koos lillede ja pungades okstega. Väike salvrätt sobib ideaalselt käes hoidmiseks, samas kui suurema salvräti võib rahulikult endale sülle laotada,” lisab ta. SpringStyling_article_300x300.jpg
 
Kaunistuseks soovitavad Helena ja Marie lilli.
- „See on salvrättide puhul lihtne ja maitsekas kaunistus, aga te võite ka oma fantaasial lennata lasta. Soovitatav oleks järgida värviskeemi, mis annab teile võimalikult suure paindlikkuse, kuid laseb samal ajal saavutada tüüne ja stiilse ilme. Kuna värv mõjutab muljet, mille eine meile jätab, on väga oluline läbi mõelda nii toidu serveerimine kui ka lauakatmisviis.
„Laske lauakujunduse värvidel korduda lauale seatud lilledes või laenake mingi varjund kevadistelt köögiviljadelt, nagu näiteks spargel või roheline sibul,” ütleb Helena lõpetuseks.
 
SpringStyling_article_500x500.jpg

Niimoodi saate LinStyle salvrätist valmistada menüühoidja

1. Laotage salvrätt lahtiselt lauale

2. Murdke 1/4 salvrätist kokku

3. Korrake seda

4. Murdke küljed vertikaalselt salvräti alumisel poolel keskjoonele

5. Pange menüü või kaunistus esiküljele moodustunud taskusse. Ja ongi valmis!