OfficeHygiene_ARCH_Original_5200x3500.jpg

Trendiaruanne: tulevikubüroo

Arukalt hügieeniline, läbimõeldud ja paindlik

Bürooruumi teadlik kasutamine
Lisaks maailma büroode seotuse suurenemisele areneb ka nende planeering. Üle 60% töötajatest ütleb, et nende büroo on vähemalt üks kord viimase kolme aasta jooksul ümber kujundatud. Ja ehkki 15% on leidnud teistsugused töötamisvõimalused, individuaalsed ruumid, boksid ja avatud paigutus on siiani ülekaalus.
 
OfficeHygienet_ARCH_article_300x300.jpgBürooruumiga seotud mõtteviiside ümberkorraldamine ei vähenda ainult kulusid. Juhtkond soovib ka, et nende töötajaskond oleks pidevalt õnnelik ja produktiivne. Tegelikult nõustub 65% töötajatest sellega, et büroo kujundus mõjutab kolleegidevahelist õhustikku, aga missugust bürood nad tahavad? Nõudmised tunduvad esmapilgul mõnevõrra vasturääkivad. Ehkki 47% kontoritöötajatest ütleb, et nad eelistavad selliselt kujundatud büroosid, mis võimaldavad ja innustavad tihedamat sotsiaalset suhtlust, tahab 65% töötajatest, et büroo kujundus tagaks vaiksema ja rahulikuma töökeskkonna. „Üks-suurus-sobib-kõikidele” tüüpi büroo seda soovi ei täida: vajadused erinevad nii päevade kui ka erinevate töötajate lõikes.
 
„Me saame bürookeskkonda kujundades üha paremini aru paljudest erinevatest vajadustest ja nendega kohanemise võimalustest. Tööandjad isegi ei aimanud varem, et need on olemas,” sõnab Lisa Grape, White’i sisearhitekt, kes keskendub sisekujunduse ja disaini arendusele ja uuringutele.  
 
Kaasav ja paindlik 
Üle poole maailma töötajatest kardab sageli saada nakkusi kolleegidelt, kes tulevad haigena tööle, see omakorda võib selgitada, miks kuus inimest kümnest usub, et kaugtöö on hea nende tervisele. Kui me liigume bürooruumi suurema jagamise suunas, ootame lahendusi, mis võimaldavad töötajatel ise osaleda karmimate büroohügieeni nõuete tagamises.
 
„Kui inimeste tööala muutub iga päev, mõnikord mitu korda päevas, peame pakkuma lahendusi, mis võimaldaksid töötajatel puhastada klaviatuure ja muid ühiselt kasutatavaid kontoritarvikuid,” ütleb Ola Sarvik, Sodexo rahvusvahelise puhastusspetsialistide võrgustiku liige, „ja ootused meie teenuste paindlikkusele on suuremad.”
 
Samal ajal kui büroodisain muutub paindlikumaks, et hõlmata ettevõtte töötajate erinevad rollid ja ülesanded, otsitakse ennetavaid lahendusi, mis pakuvad kvaliteetsemat kontorihügieeni ja võimaldavad töötajatel endil töökoha hügieenitingimused aktiivsemalt kontrolli alla võtta.OfficeHygiene_ARCH_article_300x200.jpg
Kinnisvarahoolduse ja teenindusega tegelevatel ettevõtjatel, kes suudavad selliseid lahendusi pakkuda, on konkurentsieelis.
 
See artikkel põhineb firma Tork 2016. aasta bürootrendide aruandel. Lisateavet leiate adressil