Contek 1 Rectangle.jpg

„Isegi kõige väiksem ebe on liiast!“

Tindid, värvid või keemiatooted: olenemata sellest, mida keskmise suurusega mahtlastkonteineris transporditakse, peavad kõik jäägid olema jäljetult kadunud, kui CONTek IBC-Service GmbH on puhastamise lõpetanud.

Wolfgang Kuhni jaoks on oluline hoida tööpind puhtana. Tema tegevuse põhimõtteks on puhastamine nulltolerantsiga. Ta asutas ettevõtte CONTek IBC-Service GmbH 20 aastat tagasi, et valmistada ja tarnida keskmise suurusega mahtlastkonteinereid (korduvalt kasutatavad konteinerid ohtlike kaupade veoks), ja ka selleks, et neid pärast kasutamist puhastada ja klientidele tagastada. Tegelikult on see üsna lihtne ärimudel. Kuhn ja tema partner lõid 1995. aastal oma ettevõtte, kui turul ei pakutud midagi võrreldavat. Tollal töötas ta ettevõttes, kus toodeti trükitinte. „Mulle sai selgeks, et turul ei olnud ühtegi ettevõtet, kes oleks pakkunud laia teenustevalikuga kontseptsiooni keskmise suurusega mahtlastkonteinerite valmistamiseks, puhastamiseks ja logistikaks.“ Kuhn nägi turul tühimikku ja positsioneeris CONTeki vastavalt täisteenuse pakkujana. Edukalt. 
 
Nüüd tuuakse iga päev ligikaudu 150 suuremahulist teraskonteinerit Tüüringis, Ellrichis asuvasse tehasesse, kus need puhastatakse ja seatakse valmis järgmiseks transporditellimuseks. Igasse konteinerisse saab mahutada 300 kuni 1200 liitrit vedelikke, pastat või puistematerjale. Autotööstuse ettevõtetelt tagasi saadetud konteinerid sisaldavad sageli värve ja printerid jätavad konteinerisse järele mitu kilo jääktinti. Kuid olenemata konteineri sisust, on CONTeki kohus kõik jäägid täielikult ja õigeaegselt eemaldada. „Kui üks meie klientidest hoiab tootmisliini öösel käigus, ootab ta, et õiged konteinerid on hommikuks taas kohal,“ selgitab Wolfgang Kuhn. Seepärast töötab tehas Ellrichis ööpäevaringselt kuus päeva nädalas.  
 
Pärast esmase kontrolli läbimist võimalike mehhaaniliste kahjustuste leidmiseks puhastatakse kasutatud konteinerid masinaga, kasutades keerulist protsessi. Seejärel läbivad need lõpptöötlemise, mille üheks osaks on käsitsi tehtav lõpp-puhastus spetsiaalsete puhastuslappidega. Kõik töötajad teavad, kui suurt vastutust see töö nõuab. „Näiteks võtame olukorra, kus tindi- või õlijäägid konteineris saastavad järgmise värvilaadungi. Sellisel juhul peab autotootja peatama kogu tootmisliini,“ ütleb Kuhn probleemi kirjeldamiseks. „Iga sekund, mil tootmisliin seisab, põhjustab suuri tööseisakust tingitud kulusid. Seepärast garanteerime oma klientidele, et puhastatud konteinerid on 100% vabad ebemetest, plekkidest, silikoonist, rasvast, õlist või värvijääkidest.“ Kokku võtab keskmise suurusega mahtlastkonteineri puhastamine aega üks kuni seitse tundi, sõltuvalt sisust ja määrdumisastmest. 
 
Manuaalse puhastusprotsessi optimeerimiseks otsis ettevõte 2011. aastal alternatiivi seni lõpp-puhastuseks kasutatud puuvillalappide asendamiseks, kuna nende puhul ei olnud võimalik tagada 100% ebemevaba tulemust. CONTek testis erinevat tüüpi puhastuslappe; pärast ulatuslikke katsetusi otsustas ettevõte valida Tork Heavy-Duty puhastuslapid. „Torki puhastuslapid on aidanud meil parandada oma töö kvaliteeti sentigi rohkem kulutamata,“ ütleb Wolfgang Kuhn. CONTek kasutab aasta jooksul ära ligikaudu 100 000 lappi. 100 000 võimalust mitte muretseda ebemete pärast.

Tork puhastuslapid on aidanud meil parandada oma töö kvaliteeti, kulutamata sentigi rohkem.

Wolfgang Kuhn

Ettevõtte CONTek IBC-Service GmbH rajaja