Johannesviks_camping_original.jpg

Arukas valik suurepärase kämpingu jaoks

Vähenenud tarbimine, ummistusteta torud ja koristajate väiksem töövaev. Aasta läbi tegutseva Johannesviksi kämpingu jaoks sai Tork SmartOne® valik nende puhtuse ja värskuse eduvalemi oluliseks osaks.

Puhkajad on kasutanud Smögeni külje all asuvat mereäärset kämpingukohta alates 1957. aastast. Tollal nautisid telkijad koos mõne juhusliku haagissuvila omanikuga päevitamist ja suplemist, lähimaks naabriks karjamaal sööv lehmakari. Johannesviksi kämping on laienenud ja nüüd on kaljusel ja koobastega rannaalal ruumi 1500 külastajale.  
 
Uuringud näitavad, et puhtus ja kord kuuluvad esmatähtsate mõjurite hulka, mille põhjal külastajad annavad kämpingule kõrge hinnangu. Sara Engegren, Johannesviksi kämpingu personalijuht, kinnitab seda suhtumist. „Inimesed liiguvad rohkem ja maailma erinevatesse sihtkohadesse reisimine on lihtsaks muutunud. Samal ajal kasvavad nõudmised. Inimesed ootavad samu teenuseid ja standardit, olenemata sellest, kuhu nad lähevad. Asjade puhta ja värskena hoidmine olmehoones, kus asuvad köögid, dušid ja pesuruum, on oluline. Kui me ei täida külastajate ootusi, jääb neile kogu kämpingust halb mulje.” 
Tork SmartOne Dispenser Toalettpapper.jpg

Johannesvik valis firma Tork oma tarnijaks mitu aastat tagasi ja on alati olnud selle valiku üle õnnelik. Lühiajalised katsed muude tarnijatega ei lõppenud kuigi hästi. „Me proovisime teise tootja tualettpaberit, mida reklaamiti kui eriti kvaliteetset, kuid sellest ei tulnud üldse midagi välja. See ummistas torud, nii et eksperiment jäi üsna lühikeseks. Me läksime viivitamata tagasi firma Tork juurde.” Vaatamata sellele tahame midagi uut proovida. Kui üks seitsmest olmehoonest läks remonti, otsustasid Sara ja tema kolleegid asendada traditsioonilise tualettpaberi Tork SmartOne® paberiga, mis kestab kaua ja mida väljastatakse ühe lehe haaval.
 
„Me nägime ise, kuidas Tork SmartOne® toimib, kui olime reisil, ja see meeldis meile. Me kuulsime eelistest kaubandusmessil ja otsustasime renoveerimise käigus ühe oma olmehoone süsteeme muuta.”  
 
Alguses suhtusid mõned külastajad lehttualettpaberisse skeptiliselt, kuid see läks kiiresti üle. Ja pärast ühte hooaega Tork SmartOne® tualettpaberiga said eelised ilmselgeks. „Alates sellest, kui läksime üle Tork SmartOne® kasutamisele, on tarbimine hüppeliselt langenud. Mõned inimesed võtavad lihtsalt harjumusest mitukümmend sentimeetrit tualettpaberit, kuid nüüd võtavad nad just nii palju, kui neil vaja läheb. Me näeme selgesti, et me ei pea jaotureid nii sageli uuesti täitma. Lisaks on uue paberi kiirem lahustumine muutnud teenindava personali töö kergemaks. „Meil ei ole kogu suve jooksul olnud ühtki tualetiummistust. See on suur pluss.”
 
Kämping on avatud aasta läbi, kuid suurem osa külastajatest tuleb loomulikult suvisel tipphooajal. Töötajate arv kasvab viielt rohkem kui 40ni. „Lihtsad süsteemid on meie jaoks tähtsad. Suvetöötajad peavad igal aastal palju õppima, seetõttu on meil vaja lihtsat töökorraldust ja kauakestvaid tooteid. See, et me võime igasse jaoturisse panna kaks rulli, tähendab, et neid ei pea nii tihti uuesti täitma, nagu me praegu teeme. Iga asi, mis muudab meie töö lihtsamaks, on kulda väärt.” Aga Tork SmartOne® ei ole ainus, mis aitab tarbimist vähendada. Firma Tork vahuseep on samuti olnud väga edukas. 
 
„Varasemaga võrreldes kasutatakse nüüd ainult murdosa seebist. Põhjuseks on asjaolu, et vahuseep on vedelseebist paksem. Enne täitsid mõned külastajad meie jaoturitest oma seebipudeleid. See tähendas loomulikult, et seep sai kiiresti otsa. Vahuseebi puhul on see võimatu. Seetõttu kasutame nüüd ainult vahuseepi. See on võrratu!”
 
Tork Dispensesr Skumtvål.jpg
On ilmne, et need, kes vastutavad Johannesviksi kämpingu käigushoidmise eest, on valmis tegema lisapingutusi külastajatele värske keskkonna loomiseks, olgu see siis siseruumides või vabas õhus. Firma Tork praktilised tooted on muutnud selle veidi kergemaks.

Alates sellest, kui läksime üle Tork SmartOne® kasutamisele, on tarbimine hüppeliselt langenud.

Sara Engegren

Personalijuht Johannesviksi kämpingu vastuvõtt