Valmistumine külastatavuse tipptundideks

Kirsten Paarupil on kiire. Kõige suurema külastatavusega hooajal ujutab Taani suuruselt teise, Billundi lennujaama üle reisijate tulv, kes liiguvad edasi-tagasi kolme lähedal asuva teemapargi vahel: Legoland Billund, Lalandia Aquadome ja Givskudi loomaaia Lion Park. Kirsten teab lennujaama puhastusmeeskonna juhtimise kaheteistkümne aasta pikkuse kogemuse põhjal, et suvise rahvamassiga toimetulemiseks on ainult üks viis: planeerimine.

Tualettruumi külastusvoo haldamine tipptundidel on tuttav väljakutse kogu maailma puhastusjuhtidele ja majavalitsejatele. Kirsten Paarup, Billundi lennujaama puhastusjuht, ei ole erand. Me jõuame tema juurde, kui tema ja ta meeskonnad on just üle läinud sellele, mida tema nimetab suverežiimiks. 
 
„Me täheldame reisijate arvu kasvu lihavõttepühade paiku, siis see suureneb ühtlaselt ja kui käes on juuni viimane nädal, sööstab kõver üles.“ 
 
40 000 m2 peaterminali puhul, millele lisanduvad vana terminal ja abihooned, kus on kokku umbes 125 tualettruumi ja mida külastab 3,5 miljonit hoolitsust vajavat reisijat aastas, pole ime, et Kirstenil on palju mõtteainet. 
 
„Ma kasutan meie turundusosakonna koormusprognoosi koos muude andmetega, et hinnata, kui palju reisijaid võib meile oodata eesseisvatel kuudel ja kus meil on kõige pingelisematel tipptundidel kõige rohkem külastajaid. Billundi lennujaam kasvab hämmastavalt kiiresti. Eelmisel aastal suurenes reisijate arv 9,2 protsendi võrra. Ja 2018. aasta esimese kolme kuu jooksul olime tunnistajaks veel 11,2 protsendi suurusele kasvule!“ 
 
„Kõige rohkem teeb mulle muret piisava arvu inimeste leidmine. Talveperioodil, oktoobrist aprillini, on mul umbes 60 töötajat. Suverežiimis on meid umbes 100. Ja kuna paljud minu põhitöötajad lähevad suvepuhkusele, peame leidma igal suvel palju lisatööjõudu.“ Protsessi muudab veelgi keerukamaks asjaolu, et kogu lennujaama personal peab läbima põhjaliku taustakontrolli. „Ja siis me peame nad välja õpetama. Paljud inimesed arvavad, et nad oskavad puhastada, kuid see ei ole nii kerge, kui paistab“, ütleb Kirsten naeratades.
 
Lisaks tuleb planeerida tootevarud. „Kõiki tualettruume puhastatakse põhjalikult iga päev, ning enamikku kontrollitakse ja tarvikuid täiendatakse umbes kaheksa korda. Me kasutame aastaringselt samu vahendeid, aga suveajal kaovad varud meie riiulitelt lausa lennates.“
 
Lennujaam on avatud kogu ööpäeva, kuid reisijad saabuvad lainetena. „Meie kogemuse kohaselt on külastatavus tavaliselt kõige tihedam kella 10, 14 ja 18 paiku, kui paljud lennud maanduvad ja uuesti väljuvad. Kuid mõnikord suureneb käidavus järsult ootamatutel aegadel.“ Nii et mis siis saab, kui inimesed on haiguslehel ja temal ei ole käepärast piisavalt töötajaid, et tipptundide inimvoolu hallata? “Noh, kui olukord muutub kriitiliseks, me võime mõnevõrra harvem puhastada mõnda muud ala. Kuid me ei tee kunagi järeleandmisi oma tualettruumide juures. Puhas tualettruum on kahtlemata meie külastaja kogemuse oluline osa. Ja kuna me kasutame nüüd Tork PeakServe lahendust, peame jaotureid taastäitma harvem, mis jätab meile rohkem aega lennujaama teiste alade puhtana hoidmiseks vastavalt meie külastajate harjumuspärastele ootustele.“
 
 

Ma olen teinud koostööd Torkiga viimased kümme aastat. Nemad mõistavad meie maailma ja suure külastatavusega pesuruumide väljakutseid.

Kirsten Paarup

Puhastusjuht

Võta meiega ühendust

Uurige järele, kuidas meie murranguline käterätiväljastus võib aidata teie külastajate tualettruumi kogemust parandada.

Helistage meile otse:

+372 671 15 00

Proovige

Registreeruge Tork PeakServe’i tasuta prooviperioodiks®

Võtke meiega ühendust tasuta proovimisvõimaluse taotlemiseks, et teada saada, kuidas Tork PeakServe® võib paranda teie suure külastatavusega puhkeruumiga seotud kogemust.

Palun sisestage eesnimi
Palun sisestage perekonnanimi
Palun sisestage õige e-posti aadress
Sisestage telefoninumber
Palun valige oma töövaldkond
Palun valige oma ametikoht
Palun sisesta ettevõtte nimi
Sisestage aadress
Sisestage sihtnumber
Sisestage linn
Sellel vormil on vaja esitada teie kontaktandmed, et saaksime vastata teie päringule e-posti teel. Tutvuge meie kasutustingimuste ja isikuandmete kaitse põhimõtetega, et saada üksikasjalik ülevaade, kuidas me kaitseme ja haldame teie esitatud andmeid.
Palun kinnitage, et te olete lugenud isikuandmeid ja kasutustingimusi käsitlevat teavet
Palun märkige recapthca