Arst enne operatsiooni käsi pesemas

Võidelge tervishoiuteenustega seotud nakkuste vastu kätehügieeni abil

Parim viis tervishoiuteenustega seotud nakkuste vastu võitlemiseks on kätehügieeni parandamine. Te saate allpool esitatud artiklitest põhjalikumat teavet tervishoiuteenustega seotud nakkuste ja nende ennetamise kohta.
 
Tervishoiuteenustega seotud nakkused on ka praegu haiglate ja tervishoiuasutuste jaoks ikka veel tõsiseks probleemiks. Igal aastal kannatavad miljonid patsiendid kogu maailmas haiglas saadud (tervishoiuteenustega seotud) nakkuste all (teise nimega haiglanakkused), mis võivad põhjustada palju komplikatsioone ja osutuda isegi eluohtlikuks. Tagajärjed on tõsised, sest need nakkused põhjustavad füüsilist valu, takistavad paranemist ja võivad mõnikord olla surmavad. Samuti tekitavad tervishoiuteenustega seotud nakkused ühiskonnale väga suuri kulusid, mistõttu on palju sidusrühmi, kes püüavad nendega võidelda, nende seas Maailma Terviseorganisatsioon.
 
WHO andmetel on kõige tõhusam viis tervishoiuteenustega seotud nakkustega võitlemiseks kätehügieeni nõuete täitmine. Teie kui tervishoiutöötaja kahtlemata juba teate, kui tähtis on kätehügieen. Tegelikult on uuringud näidanud, et medõed täidavad nõudeid kõige täpsemalt, kui tegemist on kätehügieeniga. Kuid kätehügieeni nõuete täitmise tagamine ei ole kõikide töötajate puhul alati kerge. Teil võib vaja minna toetust hea hügieeni rakendamiseks praktikas. Lisaks on külastajate ja patsientide teadlikkuse ärgitamiseks sageli vaja teavet. 
 
Haiglas hea kätehügieeni tagamise kõrval on tähtis kindlaks teha riskialad ja välja selgitada ennetusmeetmed, et viia nakkuste leviku oht miinimumini.
 

Faktid tervishoiuteenustega seotud nakkuste kohta

Tervishoiuteenustega seotud nakkused on nakkused, mis ilmnevad patsiendil haiglas või muus tervishoiuasutuses ravi ja hoolduse jooksul ning mis ei olnud ilmnenud ega peiteolekus ravile võtmisel. Tervishoiuteenustega seotud nakkused võivad mõjutada patsiente mis tahes tingimustes, kus nad saavad hooldust, ja võivad samuti ilmneda pärast haiglast lahkumist.

JätkusuutlikkuseSammud_800x500.jpg  


Kuidas ennetada tervishoiuteenustega seotud nakkusi

Tervishoiuteenustega seotud nakkuste ennetamine on tähtsam kui kunagi varem. WHO andmetel ollakse kogu maailmas üksmeelsel arvamusel, et kiiresti on vaja meetmeid suureneva antibiootikumiresistentsuse probleemi lahendamiseks. Tervishoiu valdkonnas on tõhus nakkuse ennetamine ja kontrolli all hoidmine üks lahendus, mille nurgakivi on kätehügieeni nõuete täitmine. Tervishoiuteenustega seotud nakkuste ennetamise puhul on lisaks hõlpsale juurdepääsule käte desinfektantidele ja kätepesukohtadele eluliselt olulised teadmised hügieeni võimaluste ning kätehügieeni toimingute tegemise viisi ja aja kohta.
 
Hiljutise uuringu kohaselt avaldas tervelt kaheksa kümnest küsitletud tervishoiutöötajast soovi parandada oma kätehügieeni nõuete täitmist See näitab meile selgesti, kui teadlikud on medõed ja arstid oma osast haiguste ja nakkuste leviku ennetamisel, samuti patsiendi tervisega seotud kohustustustest. Meie tahame paljude haiglakeskkonnas kasutatavate hügieenitoodete pakkujana toetada tervishoiutöötajaid, kes pingutavad kätehügieeni nõuete täitmise nimel.
 

Soovitatavad tooted